top of page

TOKİ Çorlu Nusratiye 515 Konut, 2019

Proje Arsası : Tekirdağ, Çorlu Nusratiye Mahallesi

Proje Alanı : 63.381 m²

Toplam İnşaat Alanı : 82.890 m²

Toplam Konut Sayısı: 515 Adet

Verilen Mimari Proje Hizmetleri:

Konsept Proje

Avan Proje

Uygulama Projeleri

TOKİ’nin açmış olduğu 7 İklim 7 Bölge Mahalle Yarışması’nda Marmara Bölgesi üçüncülük ödülünü alan projenin uygulamasıdır.

Uygulama, sokak dokusuna ve ölçeğine uyacak şekilde gabarisi değişen kademeli bloklar, cumba ve açık çıkmalarla hareketlenen cephe kurgusuna sahip. Bu bağlamda, cephelerdeki değişken malzeme kurgusu, tuğla ve ahşap gibi gelenekselden referans alan malzemeler farklı renk ve dokularda kullanılarak, cephedeki monoton etkinin kırılması ve cephelerin ayrışması sağlandı.

 

Yerleşimde, blokların ortasında araç trafiğinden yalıtılmış açık alanlarda yapılan peyzaj tasarımı, oturma alanları, spor alanları ve çocuk oyun alanlarıyla her yaştan kullanıcıya rekreasyonel etkinlik alanları sunuluyor ve otoparklar ile yerleşimin tüm alanları engelli dostu düzenleme ve uygulamaları içeriyor.

 

63 bin 380 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 83 bin metrekare inşaat alanına sahip proje, otuzbeş konut bloğu ve bir camiden oluşuyor. Projede 265 adet 2+1, 250 adet 3+1 daire olmak üzere toplam 515 konut ile 20 dükkân yer alıyor. 47 bin 300 metrekare yeşil alana sahip olan uygulamada, tamamı açık olmak üzere 578 araçlık otopark bulunuyor.

 

bottom of page